Wyzwanie, przygoda, próba charakteru.

To Memoriał Tomka Kowalskiego, który razem z Anią Kautz był założycielem Poco Loco. Tomek zginął podczas zimowej wyprawy na Braod Peak w marcu 2013 roku.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego to bieg grzbietem Karkonoszy na dystansie 48 kilometrów. Zawodnicy biegną ze Szklarskiej Poręby przez Halę Szrenicką, Śnieżne Kotły, Przełęcz Karkonoską, Śnieżkę, Przełęcz Okraj aż do Karpacza, gdzie w samym sercu miasta znajduje się meta biegu. 

Połączenie tej trasy ze śniegiem, wiatrem i niską temperaturą sprawia, że nie jest to wyzwanie dla każdego. To prawdziwa próba charakteru, przygoda, którą zapamiętuje się na bardzo długo. 

W biegu może wziąć udział 400 osób ( taki jest limit uczestników narzucony przez Karkonoski Park Narodowy), chętnych jest natomiast znacznie więcej. Rok do roku przeprowadzamy losowanie listy startowej wśród wszystkich zgłoszonych zawodników. 

Bieg jest dużym sportowym wyzwaniem, dlatego aby wziąć w nim udział należy spełnić odpowiednie wymagania. Każdy zakwalifikowany uczestnik musi mieć ukończone minimum dwa biegi górskie na dystansie minimum maratonu.   

Ten bieg to wyjątkowe wydarzenie również ze względu na ludzi, którzy go. To od lat te same osoby, oprócz Agnieszki i Ani, przyjaciele, znajomi i rodzina Tomka, oddający całe serducho organizacji i wszystkim biegaczom. 

Strona internetowa biegu: www.ultramaratonkarkonoski.pl 

24.02.2024
X edycja ZUKa

Przypomnijmy sobie jeszcze raz tą walkę z górami i matką naturą, spójrzmy jeszcze raz w ten kalejdoskop emocji, wzruszeń, siły i satysfakcji, poczujmy tą energię uczestników i wolontariuszy ❤️
Produkcja: Studio Fuego – photography & film

Galeria zdjęć