Aktywny Powiat

Projekt „ Aktywny powiat poznański” czyli wytyczenie tras pieszych, biegowych i nordic walking na teranie powiatu poznańskiego ma na celu zwrócenie uwagi na najpiękniejsze leśne trasy znajdujące się w najbliższej, dostępnej okolicy. Mamy nadzieję, że będą pomocą i inspiracją do odkrywania piękna i dobrodziejstw okolicznej przyrody.

AKTYWNY POWIAT POZNAŃSKI – TRASY PIESZE, NORDIC WALKING I BIEGOWE

Więź z przyrodą jest w nas głęboko zakorzeniona. Las to nasz drugi dom, przyjazna przestrzeń, wartość, którą warto docenić. Liczne badania dowodzą, że kontakt z naturą wpływa na stan zdrowia oraz poziom szczęścia i zadowolenia z życia. Dlatego chcemy zachęcać Was do spędzania czasu w przyrodzie, najlepiej aktywnie, wedle własnych możliwości i zasobów. 

Proponujemy trasy łatwe, łatwo dostępne, a jednocześnie ciekawe i naszym zdaniem warte odwiedzenia. 

Każda nasza propozycja składa się z kilku części – mapy trasy, jej opisu oraz opisu wyszczególnionych atrakcji, na które warto zwrócić uwagę podczas wycieczki. Dodatkowo przy każdej trasie znajduje się linki, które pozwalają pobrać pliki w formacie GPX, KML oraz wyświetlić w Google Maps

Projekt finansowany przez powiat poznański

 Przebywając na łonie natury wzmacniamy nasz układ odpornościowy oraz wspomagamy procesy lecznicze zachodzące w naszym organizmie. Aktywność fizyczna uprawiana w lesie, w tym bieganie, nordic walking czy jazda na rowerze pozytywnie wpływa na psychikę, pomaga odzyskać siły, energią i radość życia. Czas spędzony na łonie przyrody to również forma pobudzania kreatywności, działająca stymulująco na układ nerwowy, twórcze myślenie, radzenie sobie ze stresem i problemami.